Liczniki odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Czekając... na Marszałka

1. Polityka mnie w ostatnich dniach cholernie nudzi. To, co robią najważniejsi politycy jest żałosne. PO ma w tej chwili (prawie) pełnię władzy w państwie, sytuacja w światowej gospodarce jest tak napięta i groźna, że obywatele gotowi byliby na daleko idące reformy. Obecnie rządzący mają niewiarygodną więc możliwość szybkiej i ostrej naprawy państwa. To nie będzie trwać długo... Ale, premier i jego ekipa mają czas. PSL, jak zawsze a tylko jedno zmartwienie - "posad raz zdobytych nie oddawać".

2. Beznadziejny rząd w marnowaniu okazji na "NIE-siedzenie cicho" ze wszystkich sił wspiera jeszcze gorsza niż kilka miesięcy temu opozycja. SLD - usycha w absolutnym braku wewnętrznej energii - jego schyłek jest bliższy niż dalszy. PiS - to już nie temat dla satyryków, to "teatr żywy" i surrealistyczna groteska. Pojedynek Ziobro - Kaczyński... Hoffman "wyrzucający" Cymańskiego za krytykę... siebie. Radny "podlansowujące się bydle" Maciejewski z Warszawy. Kempa stająca w obronie "dobrych obyczajów w polityce". Istny "Pies Mazowiecki". Ruch Palikota, to nowy wymiar obciachu. Kiedy Lepper nie wszedł do Sejmu cieszyłem się jak dziecko - "przeżyliśmy Samoobronę, gorzej być już nie może". Myliłem się. Biznesmen filozof, miłośnik Gombrowicza, intelektualista, polityczny  heppener... Moje największe rozczarowanie polityczne ostatnich lat. Jeśli to ma być przyszłość polskiej lewicy społecznej, to ja już chyba wolę być konserwatystą.

3. Obciach, obciach, obciach... Przez ostatnie kilka lat co jakiś czas moja matka namawia mnie do wyjazdu z Polski - pierwszy raz poważnie się nad tym zastanawiam.

4. Miałem sen. Śniło mi się, że Marszałek wrócił... Padło parę strzałów, głównie to pękały "nadęte ego" polityk(ier)ów. A potem wzeszło słońce i Polacy ochoczo zabrali się do odbudowy... Berezy Kartuskiej. Sam czułem jeszcze po obudzeniu zapach zaprawy i odciśnięte rączki od taczek w dłoni. To był naprawdę piękny sen.

czwartek, 03 listopada 2011, ankhastyl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/11/03 12:43:42
Witaj. Kogo dziś widziałbyś w Berezie? Jestem niezwykle ciekawa. Pozdrawiam :)
-
qubituss
2011/11/03 13:07:23
Łatwiej byłoby mi powiedzieć kogo bym "oszczędził"...
-
kultekiewiczanka
2011/11/03 14:05:21
Dzieje się tak, bo u nas w kraju przejdzie najgorsza durnota. A najwięcej zasad łamią ci, co i tak mają ich bardzo mało.